Learning and development manager

    • Teljes munkaidő
    • Budapest

    MOL

    A MUNKAKÖR CÉLJA

    Irányítja és felügyeli a MOL Csoport magyarországi vállalatainak HR fejlesztési tevékenységét (vezetésfejlesztés, képzés-fejlesztés, karriermenedzsment, tehetségprogramok, oktatási kapcsolatok, munkáltatói márka, munkavállalói elkötelezettség).

    FŐ FELELŐSSÉGEK ÉS FELADATOK

    Stratégia és operatív működés

    • Felelős a csoportszintű HR fejlesztési stratégia megvalósításáért a MOL Nyrt.-nél és a magyarországi leányvállalatoknál az ottani üzleti igények figyelembe vételével.
    • Irányítja a MOL Csoport HR rendszereinek (vezetésfejlesztés, karriermenedzsment, tehetség programok stb.) működtetését és munkavállalókra vonatkozó fejlesztését a MOL Nyrt.-nél és a magyarországi leányvállalatainál. Biztosítja a rendszerek akadálymentes, hatékony működtetését a többi HR rendszerrel történő összhangját.
    • Hozzájárul a MOL Csoport HR fejlesztési stratégia folyamatos fejlődéséhez

    Képzés-fejlesztés

    • Biztosítja a csoportszintű stratégiai emberi erőforrás koncepció magyarországi megvalósítását az egyetemi, közép- és általános iskolai kapcsolatok, pályakezdőket és diákokat megcélzó programok, valamint a szakmai gyakorlatos, ösztöndíjas, tanulmányi szerződéses rendszer irányításával.
    • Felelős a képzés- tanulás- fejlesztés koncepció és az ahhoz tartozó branding kialakításáért és alkalmazásáért, a képzés fejlesztési folyamat és fejlesztési módszerek hatékonyságának növeléséért a MOL Nyrt.-nél és a magyarországi leányvállalatoknál.
    • Biztosítja az üzleti és funkcionális egységek képzési költségtervének elkészítését és a tervek megvalósításának magas színvonalát, hatékonyságuknak mérését, felügyeli a tréningek adminisztrálását és folyamatos riportálást biztosít a Csoportszintű HR szervezet és üzleti vezetők felé.
    • Irányítja az üzlet, humán szempontú fejlesztendő területeinek folyamatos vizsgálatát, együttműködik a HR rendszerek kifejlesztésében, majd gondoskodik implementálásukról a felelősségi köréhez tartozó területen. Felelős az irányelvek alapján megvalósuló humán folyamatok kidolgozásáért és minőségi működtetéséért.

    Erőforrás-kezelés

    • Biztosítja a magyarországi beszállítói kör meghatározását és szakmai szempontú kiválasztását az üzleti igények fejlesztési igényeinek lefedésére.
    • Felelős a rendelkezésére álló pénzügyi, informatikai és emberi erőforrások (10 fős csapat) hatékony működtetéséért és fejlesztéséért a MOL Csoport üzleti céljainak elérése érdekében.

    Requirements

    • Felsőfokú végzettség (gazdasági és/vagy HR) végzettség
    • 3 + év csapat vezetői tapasztalat
    • 8+ év hasonló területen szerzett szakmai tapasztalat HR, képzés-fejlesztés, szervezetfejlesztés területén
    • Üzleti ismeret, a vállalati és HR folyamatok összefüggéseinek értése, változásmenedzselési és szervezetfejlesztési tudás alkalmazásának képessége, HR rendszerek és folyamatok működtetésének gyakorlata

    Sikerességedhez ezekre a kompetenciákra lenne szükséged:

    • A vezetést ugyanúgy szakmádnak tekinted, mint a képzés/fejlesztés
    • Ügyfélfókusz és proaktivitás
    • Jó szervezőkészségek, pontos és alapos munkastílus, rugalmas személyiség
    • Agilis és asszertív kommunikáció, erős stakeholder-management és vezetői képességek